Przegląd oferty kasków motocyklowych OZONE – dobre i niedrogie

Kaski motocyklowe można podzielić na trzy grupy cenowe. Pierwsza to oferty budżetowe w cenach do 500 zł. Drugą jest poliwęglanowa klasa średnia. To najpopularniejsze na polskim rynku modele, w cenach 500-1300 zł. Prawdziwym topem są kaski ze skorupami kompozytowymi, kosztujące powyżej 1700 zł. Wybór ofert, z którego zakresu jest najtrudniejszy? Paradoksalnie właśnie z pierwszego. 

Z czego to wynika? O ile w każdej grupie cenowej istnieje zagrożenie zakupu podrobionego lub podrasowanego bubla, o tyle w klasie budżetowej dochodzą inne wyzwania.  

Pierwszym jest duża liczba mało znanych marek, które pojawiają się i znikają wraz z sezonami motocyklowymi.  

Drugim problemem jest jakość skorup. Zakres jest tutaj ogromny – od tworzyw rozpadających się samoistnie po materiały zbliżone do poliwęglanu.  

Ważne jest również wsparcie posprzedażowe. Często jest tak, że po uszkodzeniu wizjera kasku motocyklowego nieznanej marki, kupno kolejnego jest niemożliwe. 

To właśnie w klasie motocyklowych kasków budżetowych szczególnie liczy się stabilność i rozpoznawalność danej marki na rynku oraz wsparcie posprzedażowe obejmujące także serwis gwarancyjny. Warto zaufać uznanym producentom. 

Motocyklistom chcącym kupić dobrej jakości kask na moto w rozsądnej cenie polecamy modele marki OZONE. To szeroko znany na polskim rynku, uznany producent odzieży motocyklowej. Oferowane przez niego kaski motocyklowe spełniają aktualne wymogi dotyczące bezpieczeństwa. Oferowane są w niemal wszystkich typach.  

Motocyklowe kaski otwarte OZONE — idealne rozwiązanie na skuter i 125-tkę 

Otwarte kaski motocyklowe są bardzo wygodne. Nie nadają się do podróżowania z prędkościami autostradowymi, ale w mieście sprawdzają się idealnie. Warto pamiętać, że muszą zakrywać uszy i być wyposażone w maksymalnie długi wizjer. 

Kask otwarty OZONE Hy818 — tania propozycja dla początkujących motocyklistów 

Mężczyzna na motorze w kasku motocyklowym

Otwarty kask motocyklowy OZONE Hy818 wykonywany jest z tworzywa MWK. Liczne wloty i wyloty powietrza zapewniają optymalną wentylację.  

Odporny na zarysowania wizjer, zapięcie mikrometryczne oraz wypinane wnętrze odpowiadają za funkcjonalność. OZONE Hy818 występuje w kilku kolorach i sześciu rozmiarach. 

Square od OZONE — kask do miasta, idealny na skuter lub motorower 

Kobieta w kasku motocyklowym

OZONE Square to motocyklowy kask typu open face z wyściółką poliestrową. Zapewnia szeroki kąt widzenia, ma przeciwsłoneczną blendę i długą, odporną na zarysowania szybę 

Jest wyposażony w wypinane poduszki policzkowe i nadającą się do prania wyściółkę. Ma wygodne zapięcie zapadkowe. Co ważne, wyposażony został, wzorem znacznie droższych kasków, w EPS o kilku gęstościach. 

OZONE CT-01 — otwarty kask na motor dla bardziej wymagających motocyklistów 

CT-01 od OZONE to otwarty kask motocyklowy z komfortowym systemem wentylacji. Składają się na niego regulowane wloty czołowe i liczne kanały prowadzące powietrze 

Z odporną na zarysowania długą szybą z filtrem UV i przeciwsłoneczną blendą sprosta trudom nawet dłuższej wycieczki. Ma wypinane poduszki policzkowe i nadającą się do prania wyściółkę, EPS o kilku gęstościach i zapięcie zapadkowe. 

Integralne kaski motocyklowe — domena motocykli sportowych i szybkich nakedów 

Kaski motocyklowe typu integralnego zapewniają najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Sztywna, pełna skorupa obejmująca maksymalnie szczelnie głowę motocyklisty jest, mimo pewnych niedostatków komfortu, koniecznym rozwiązaniem dla fanów prędkości. 

Integralny kask motocyklowy OZONE Sprint — dobra ochrona głowy dla początkujących fanów prędkości i przyspieszenia 

Kobieta w kasku motocyklowym

Pełnoskorupowy, integralny kask motocyklowy OZONE Sprint cechuje się bardzo wydajną wentylacją. Ma to kluczowe znaczenie podczas dynamicznej jazdy.  

Zastosowany wizjer zapewnia bardzo szerokie pole widzenia. Sprint ma zapięcie zapadkowe i homologację bezpieczeństwa.  

Ma też blendę przeciwsłoneczną i odporną na zarysowania szybę z łatwym i szybkim w obsłudze systemem demontażu.  

OZONE Sprint ma wypinane poduszki policzkowe, a także wyściółkę, którą można prać. 

OZONE Arrow — integralny kask, dobry na każdy typ motocykla 

Mężczyzna w kasku motocyklowym

Arrow to kolejny przedstawiciel najbezpieczniejszego typu kasków w ofercie OZONE. Ten sportowo-turystyczny integralny kask motocyklowy to świetna propozycja w doskonałej cenie.  

Blenda przeciwsłoneczna jest obsługiwana wygodnym suwakiem umieszczonym w dolnej części kasku. Jej obsługa w rękawicy nie sprawia problemów.  

Regulowane wloty powietrza zapewniają dobrą wentylację. System szybkiego demontażu szyby i nieparujący wizjer gwarantują wysoki poziom funkcjonalności. Wnętrze nadaje się do prania. Kask, jak wszystkie w ofercie OZONE, posiada homologację bezpieczeństwa. 

Motocyklowe kaski szczękowe OZONE — królowie komfortu w bardzo atrakcyjnych cenach 

Wyprodukowanie dobrego i bezpiecznego motocyklowego kasku szczękowego nie jest zadaniem łatwym. Zawias i zamek ruchomej części żuchwowej muszą trwale łączyć ją z zasadniczą bazą skorupy.  

Powierzenie bezpieczeństwa swojej głowy kaskowi szczękowemu nieznanego producenta, bez pewności co do jego faktycznych parametrów wytrzymałościowych, stanowi wielki błąd.  

W ofercie marki OZONE znajdują się certyfikowane modele bezpiecznych i wygodnych szczękowych kasków motocyklowych. 

Bezpieczny i wygodny szczękowy kask motocyklowy OZONE Wind — dla początkujących turystów 

Mężczyzna siedzący na motocyklu w kasku

Szczękowy kask na motor turystyczny OZONE Wind ma wszelkie atrybuty wyprawowe. To przede wszystkim dobra blenda przeciwsłoneczna i odporny na zarysowania wizjer z Anti-Fogiem. Regulowane wloty powietrza zapewniają dobrą wentylację. Wnętrze nadaje się do prania. OZONE Wind wyposażany jest w wygodne zapięcie zapadkowe. 

OZONE Storm — szczękowy kask turystyczny dla motocyklistów ceniących komfort i funkcjonalność 

Kobieta trzymająca kask motocyklowy

Skutecznie wentylowany szczękowy turystyczny kask motocyklowy OZONE Storm gwarantuje wysoki poziom komfortu.  

Solidna skorupa wykonywana jest z tworzywa ABS. Poliestrowa wyściółka jest demontowalna i można ją wyprać. Łatwo wymienialna szyba zapewnia szeroki kąt widzenia 

Model Storm wyposażono w dobrze działającą blendę przeciwsłoneczną i wypinane poduszki policzkowe. 

FP-01 od OZONE — dobrze zaprojektowany i starannie wykonywany kask wyprawowy 

Mężczyzna w kasku motocyklowym

Wytrzymała skorupa turystycznego szczękowego kasku motocyklowego OZONE FP-01 skrywa zmiennogęstościowy EPS. Pomiędzy warstwami zamontowano solidną blendę przeciwsłoneczną.  

Wydajnie wentylowany kask motocyklowy wyposażono w regulowane wloty szczękowe i czołowe oraz liczne kanały wentylacyjne wewnątrz skorupy. Odporny na zarysowania i pokryty powłoką anty UV wizjer, jest przystosowany do zamontowania pinlocka. 

Wszystkie zaprezentowane powyżej kaski motocyklowe od OZONE, zawierają się w przedziale cenowym do 500 zł. Biorąc pod uwagę ich liczne zalety, stanowią one doskonały wybór dla wielu motocyklistów.