Motocyklowe kurtki do miasta marki OZONE – budżetowe HITY

Czym różnią się miejskie kurtki motocyklowe od swoich sportowych lub turystycznych odpowiedniczek?  

Po pierwsze muszą być lekkie, elastyczne i wygodne. Jazda jednośladem w mieście wymaga pełnej swobody ruchów.  

Po drugie powinny być atrakcyjne wizualnie. Motocyklowe kurtki miejskie zazwyczaj po zaparkowaniu maszyny stają się cywilną odzieżą casualową.  

Po trzecie, podobnie jak modele turystyczne, mają zapewniać pełną ochronę przed chłodem, deszczem i upałem. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie są zarezerwowane wyłącznie dla Spitsbergenu. 

Miejskie kurtki motocyklowe często towarzyszą swym właścicielom także po zejściu z motocykla. Oznacza to, że oczekiwany jest atrakcyjny wygląd i lekkość odzieży. 

Podstawową cechą motocyklowych kurtek do miasta musi być wysoki poziom bezpieczeństwa. W tej dziedzinie nie ma taryfy ulgowej.  

Mocne, wytrzymałe materiały i pakiety ochraniaczy nie mogą podlegać żadnym oszczędnościom. Dobrym wyborem odzieży, spełniającym wszystkie te kryteria są modele oferowane przez markę OZONE. 

Dart od OZONE – kurtka do miasta idealna na początek przygody z motocyklem 

Mężczyzna trzymający kask w kurtce motocyklowej

Miejska kurtka motocyklowa OZONE Dart, za cenę 299 zł oferuje niezwykle wiele. Poziom bezpieczeństwa wynika z zastosowania poliestru MaxTex 300D oraz pakietu certyfikowanych ochraniaczy łokci i barków. Warto uzupełnić także integralną kieszeń na protektor pleców właściwym panelem. 

Zapewniany przez miejskie kurtki motocyklowe poziom bezpieczeństwa wynika głównie z typu użytych materiałów. Mocny poliester, który służy do produkcji modelu OZONE Dart idealnie łączy lekkość z wytrzymałością. 

Motocyklowe miejskie kurtki tekstylne muszą zapewniać skuteczną wentylację. W przypadku OZONE Dart duże panele z materiału steel mesh gwarantują idealną cyrkulację powietrza. Miękka i oddychająca podszewka mesh doskonale odprowadza wilgoć. 

W przypadku kurtek motocyklowych do miasta skuteczna wentylacja jest szczególnie ważna. Korki i poruszanie się z niskimi prędkościami stawiają przed miejską odzieżą duże wyzwania. 

Miejska kurtka na motor Dart od OZONE za sprawą licznych elementów regulacyjnych może być idealnie dopasowana do ciała motocyklisty. Cztery kieszenie bez trudu pomieszczą portfel, smartfon i szereg innych niezbędnych drobiazgów. Wytrzymały i funkcjonalny krótki zamek umożliwia połączenie kurtki ze spodniami. 

Kurtka motocyklowa do jazdy w mieście OZONE Jet II — dobry wybór wielu motocyklistów 

Kobieta w kurtce motocyklowej

Dobra kurtka motocyklowa do miasta powinna łączyć doskonały wygląd z optymalnymi parametrami bezpieczeństwa, funkcjonalności i komfortu. Ta oczywista reguła może stanowić opis kurtki OZONE Jet II. Charakterystyczny do tego producenta atrakcyjny projekt przełożył się bardzo dobre oceny modelu w oczach dużej liczby motocyklistów. 

Marka OZONE znana jest z dynamicznego, stylu, w którym projektowana jest jej odzież. Charakterystyczne logo jest coraz częstszym gościem nie tylko miejskich dróg, lecz także szlaków turystycznych. 

Za bezpieczeństwo użytkowników miejskiej kurtki Jet dwa odpowiadają — poliester 500D i pakiet certyfikowanych ochraniaczy łokci i barków 

Producent przewidział również możliwość zastosowania protektora pleców. Elementy odblaskowe Reflective to kolejny element służący bezpieczeństwu motocyklisty. 

Poziom bezpieczeństwa zapewniany przez miejskie kurtki motocyklowe musi być możliwie najwyższy. W warunkach jazdy miejskiej rozmaite niechciane kontakty z asfaltem lub innymi użytkownikami dróg zdarzają się często. 

Mężczyzna w kurtce motocyklowej

Głównym atutem miejskiej kurtki motocyklowej OZONE Jet II jest zastosowana w niej wodoodporna membrana AQUA Tech. Znacząco uniezależnia to jej użytkowników od warunków pogodowych. 

Wentylację w miejskiej kurtce OZONE Jet II zapewniają duże panele z przewiewnego materiału steel mesh. Liczne elementy regulacyjne i miękkie wykończenia mankietów i kołnierza odpowiadają za wysoki poziom komfortu. Dwie kieszenie zewnętrzne, dwie wewnętrzne oraz kieszeń typu ‘cargo’ na plecach pozwalają na spakowanie najbardziej przydatnych drobiazgów. System zamków pozwala na połączenie kurtki ze spodniami. 

Którą miejską kurtkę motocyklową kupić? Lekką OZONE Dart czy wodoodporną OZONE Jet II? 

Jaką miejską kurtkę motocyklową kupić? Lekką i poręczną Dart czy cięższą i wodoodporną Jet II? Wybór należy do motocyklistów.  

Osoby korzystające z jednośladów wyłącznie podczas sprzyjającej pogody zapewne wybiorą lekki model Dart. Motocykliści jeżdżący w miastach także wczesną wiosną i późną jesienią skłonią się ku kurtce z membraną – Jet II. A może warto mieć obie?